NOVINKY / XIX.ROČNÍK FPP 28.7.-30.7.2022, TRUTNOV - BOJIŠTĚ:

XIX.ROČNÍK FESTU POD PAROU - 28.7.-30.7.2022

BOJIŠTĚ - TRUTNOV

Spouštíme přípravy na nový ročník Festivalu Pod Parou. V letošním roce se po devatenácti letech nepodařilo festival zahájit a to z důvodu pandemie covid-19, kdy řada kapel byla nucena zrušit svá turné a i z důvodu mnoha omezení a restrikcí, které vedou spíše k likvidaci festivalů jako je FPP než k čemukoliv jinému. Již 18. ročník skončil v obrovské finanční ztrátě, kdy jsme se po zrušení vystoupení všech headlinerů pokusili program postavit především na československé scéně. Bohužel však bezúspěšně.

I z těchto důvodu festival dozná zásadních změn, které nás čekají. Asi tou nejvýznamnější je stěhování festivalu do legendárního prostoru na BOJIŠTĚ do TRUTNOVA. Letiště ve Vyškově opouštíme s těžkým srdcem. Bylo nám tam velmi dobře a důvody stěhování jsou čistě ekonomické. Finanční situace festivalu nám nedovoluje nadále setrvat na tomto skvělém místě. Děkujeme všem dobrým lidem ve Vyškově, kteří nás během let přijmuli za své a pomáhali nám v realizaci jednotlivých ročníků. Velmi si toho vážíme. Získali jsme nové přátele a třeba se jednoho dne vrátíme.

Z našeho pohledu bude následující ročník ten zlomový, zda nadále pokračovat nebo s pokorou odejít. Vše bude o vás, fanoušcích festivalu, kolik se nás sejde a zda dokážeme festival ekonomicky udržet. Náklady na vstupy bohužel letí nahoru a jiná pomoc než od Vás nepříjde. Festivalový rok Pod Parou 2022 bude pouze a jen o „PUNKROCK SOBĚ“.

Termín příštího ročníku festivalu jsme stanovili  na 28.7.-30.7.2022. Novou arénou se stává BOJIŠTĚ v TRUTNOVĚ, což je velmi symbolické, protože už nyní víme, že půjde o boj o přežití. Doufáme, že nás všechny čeká opět třídenní maraton tuzemské a světové punk-ska-hardcore scény. Jak jsme slíbili, nevyužité vstupenky z ročníku 2020 a neuskutečněného ročníku 2021 zůstávají v platnosti. Bohužel jsou pro nás velkým handicapem, protože řadu prostředků si vyžádala ztráta z 18.ročníku v roce 2020 a také neuskutečněný ročník 2021.  

Pro věrné fanoušky FPP zahajujeme oficiální první kolo předprodeje od 1.12.2021 přes náš web formou, na jakou jste zvyklí. Cena vstupenky v tomto kole bude 1200 CZK / 48 Euro a jejich počet  bude opět omezen na 500ks. Budeme Vám vděčni, když předprodej využijete v maximální možné míře a pomůžete se spuštěním nového ročníku. Vy kdo již máte platné nevyužité vstupenky, tak v červenci určitě dorazte. Pokud byste festival chtěli podpořit více a zakoupili si i přes platné lupeny vstupenky nové, budeme Vám velmi vděčni. V příštím roce půjde o každého z Vás.

Vstupenky na 19.ročník FPP 2022 zde.

Přáli bychom si, aby nadcházející rok nebyl pro tento unikátní festival rokem posledním. Vše je pouze o Vás, o fanoušcích a chceme věřit, že s Vami fest dokážeme udržet při životě, proto prostě dorazte.

Sledujete nás, podporujte a těšíme se na Vás v příštím roce!

30.11.2021 14:46 | Autor: Martin | Shlédnuto: 3699x
KANÁLY:
ODBĚR NOVINEK:

 
 
© designed by Jakub Jelínek, programed by Jakub Pavlék
Návštěvníků: 8616593 | Online: 3